Poniżej prezentujemy kolejną porcję dedykacji. Te krótkie teksty wpisywane na początku książki nie tylko informują, komu zostały ofiarowane, ale także stanowią swoistą księgę gości. Tym razem – inspirując się śladem pozostawionym przez Mieczysława Mazarakiego w poprzednim wpisie – zamieszczamy autografy pisarzy z naszego regionu. Różne są to pozdrowienia – czasem krótsze, czasem dłuższe, ale zawsze życzliwe. Mamy nadzieję, że z tym samym uczuciem zaciekawiony Czytelnik sięgnie po książki naszych autorów.
„Do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ks. Stefan Misiniec. 10 listopada 1998 r.” Autor był proboszczem parafii św. Mikołaja w Chrzanowie w latach 1992-2005. Zbiory MBP w Chrzanowie.
Dar nawrócenia : doświadczenie łaski w procesie nawrócenia Eugeniusza Romera / Stefan Misiniec.
„Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, autor J. Adamczyk.” Chrzanowianin, współpracował także przy pozycjach poświęconych kapliczkom, figurom i krzyżom przydrożnym na ziemi chrzanowskiej. Zbiory MBP w Chrzanowie.
Śladami świętych i błogosławionych oraz kandydatów na ołtarze : (Metropolia Krakowska) / Józef Adamczyk.
„Dla Biblioteki Miejskiej autor Wiesław Konieczny / Król Bogdan.” Zbiór legend i historii z okolic Libiąża opatrzony ilustracjami obu panów. Duet współpracował także przy tomiku poezji „Malowane refleksje”. Zbiory MBP w Chrzanowie.
Libiąskie opowieści / Wiesław Konieczny ; [il.] Bogdan Król, Wiesław Konieczny.
„Dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie ofiaruję z serca ten mój tomik fraszek, rymowanek, w humorek ubrane. Życzę wszystkim czytelnikom, aby ta kieszonkowa książeczka była oddechem od codzienności, pigułką na nudę. Niech przynosi radość, wywołuje uśmiech, a słowa poezji wprowadzają w dobry nastrój po ciężkim dniu. Z życzeniami przyjemnej chwili relaksu – z lekturą dla ducha, autorka – Helena Gleń. Chrzanów, dn. 16.09.2019 r.” Chrzanowska poetka, której najnowsza książka nosi tytuł „Kwarantannik, wiersze i fraszki”.
Dyrdymałki / Helena Gleń.
„Z niepokornych myśli rodzą się najpiękniejsze wiersze. Czytelnikom Biblioteki w Chrzanowie z poetyckim pozdrowieniem! Antoni Dobrowolski, Chrzanów, 20 XI 2015.” Związany z MOKSiRem poeta inspiruje się także filozofią Dalekiego Wschodu.
Tyle drzwi / Antoni Dobrowolski ; [ilustracje Zbigniew Gierczak ; posłowie Lucyna Szubel, Maciej Szczawiński.
„Dla Miejskiej Biblioteki w Chrzanowie jako podziękowanie za współpracę, autor Stanisław Pawela. 19.08.1998.” To ostatnia część trzytomowego opracowania regionalnego.
Pamiętne dni naszego miasta / Stanisław Pawela.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Życzę dużo wzruszeń i wyszukania w tych strofach czegoś dla siebie, Helena Chłopek, czerwiec 1994.” Poetka i autorka opowiadań, mieszkała w Chrzanowie.
Okruchy / Helena Chłopek ; wybór, oprac., posł. Halina Szal.
„Rozumiem o czym szumią drzewa, poznałam szept traw, uczę się milczenia kwiatów, ale coraz mniej wiem o sobie… / Dla Czytelników Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, serdecznie – L. Szubel, kwiecień 1997.” Poetka związana z Chrzanowem, uhonorowana konkursem swojego imienia.
Przenikanie światła / Lucyna Szubel.
„Dla Biblioteki Publicznej – bardzo serdecznie – Danuta Zimoląg. 13.06.1994, Chrzanów.” Poetka związana z Płazą, polecamy również jej tomik „Dzwon z głębin”.
Przystanek na wzgórzu / Danuta Zimoląg.
Ponieważ sztuka dedykacji, jako kunszt piśmienniczy, zaczyna powoli zanikać, zachęcamy Państwa do dzielenia się najciekawszymi wpisami zdobytymi na ziemi chrzanowskiej lub popełnionymi ręką lokalnego autora.
Urodziłam się w starym szpitalu w Chrzanowie 3 września 1939 roku