Skan dedykacji.

Dedykacje, cz. II

Poniżej prezentujemy kolejną porcję dedykacji. Te krótkie teksty wpisywane na początku książki nie tylko informują, komu zostały ofiarowane, ale także stanowią swoistą księgę gości. Tym razem – inspirując się śladem pozostawionym przez Mieczysława Mazarakiego w poprzednim wpisie – zamieszczamy autografy pisarzy z naszego regionu. Różne są to pozdrowienia – czasem krótsze, czasem dłuższe, ale zawsze życzliwe. Mamy nadzieję, że z tym samym uczuciem zaciekawiony Czytelnik sięgnie po książki naszych autorów.

Skan dedykacji.

„Do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ks. Stefan Misiniec. 10 listopada 1998 r.” Autor był proboszczem parafii św. Mikołaja w Chrzanowie w latach 1992-2005. Zbiory MBP w Chrzanowie.

Dar nawrócenia : doświadczenie łaski w procesie nawrócenia Eugeniusza Romera / Stefan Misiniec.

Skan dedykacji.

„Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, autor J. Adamczyk.” Chrzanowianin, współpracował także przy pozycjach poświęconych kapliczkom, figurom i krzyżom przydrożnym na ziemi chrzanowskiej. Zbiory MBP w Chrzanowie.

Śladami świętych i błogosławionych oraz kandydatów na ołtarze : (Metropolia Krakowska) / Józef Adamczyk.

„Dla Biblioteki Miejskiej autor Wiesław Konieczny / Król Bogdan.” Zbiór legend i historii z okolic Libiąża opatrzony ilustracjami obu panów. Duet współpracował także przy tomiku poezji „Malowane refleksje”. Zbiory MBP w Chrzanowie.

Libiąskie opowieści / Wiesław Konieczny ; [il.] Bogdan Król, Wiesław Konieczny.

„Dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie ofiaruję z serca ten mój tomik fraszek, rymowanek, w humorek ubrane. Życzę wszystkim czytelnikom, aby ta kieszonkowa książeczka była oddechem od codzienności, pigułką na nudę. Niech przynosi radość, wywołuje uśmiech, a słowa poezji wprowadzają w dobry nastrój po ciężkim dniu. Z życzeniami przyjemnej chwili relaksu – z lekturą dla ducha, autorka – Helena Gleń. Chrzanów, dn. 16.09.2019 r.” Chrzanowska poetka, której najnowsza książka nosi tytuł „Kwarantannik, wiersze i fraszki”.

Dyrdymałki / Helena Gleń.

Skan dedykacji.

„Z niepokornych myśli rodzą się najpiękniejsze wiersze. Czytelnikom Biblioteki w Chrzanowie z poetyckim pozdrowieniem! Antoni Dobrowolski, Chrzanów, 20 XI 2015.” Związany z MOKSiRem poeta inspiruje się także filozofią Dalekiego Wschodu.

Tyle drzwi / Antoni Dobrowolski ; [ilustracje Zbigniew Gierczak ; posłowie Lucyna Szubel, Maciej Szczawiński.

„Dla Miejskiej Biblioteki w Chrzanowie jako podziękowanie za współpracę, autor Stanisław Pawela. 19.08.1998.” To ostatnia część trzytomowego opracowania regionalnego.

Pamiętne dni naszego miasta / Stanisław Pawela.

Skan dedykacji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Życzę dużo wzruszeń i wyszukania w tych strofach czegoś dla siebie, Helena Chłopek, czerwiec 1994.” Poetka i autorka opowiadań, mieszkała w Chrzanowie.

Okruchy / Helena Chłopek ; wybór, oprac., posł. Halina Szal.

„Rozumiem o czym szumią drzewa, poznałam szept traw, uczę się milczenia kwiatów, ale coraz mniej wiem o sobie… / Dla Czytelników Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, serdecznie – L. Szubel, kwiecień 1997.” Poetka związana z Chrzanowem, uhonorowana konkursem swojego imienia.

Przenikanie światła / Lucyna Szubel.

„Dla Biblioteki Publicznej – bardzo serdecznie – Danuta Zimoląg. 13.06.1994, Chrzanów.” Poetka związana z Płazą, polecamy również jej tomik „Dzwon z głębin”.

Przystanek na wzgórzu / Danuta Zimoląg.

Ponieważ sztuka dedykacji, jako kunszt piśmienniczy, zaczyna powoli zanikać, zachęcamy Państwa do dzielenia się najciekawszymi wpisami zdobytymi na ziemi chrzanowskiej lub popełnionymi ręką lokalnego autora.

Grafika związana z jubileuszem 75 lat biblioteki

1 thought on “Dedykacje, cz. II”

Comments are closed.

Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap