Dołącz do nas

Razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie twórz Cyfrowe Archiwum Ziemi Chrzanowskiej. Razem możemy więcej. Biblioteka ma sprzęt, doświadczenie w realizacji projektów regionalnych, digitalizacji archiwaliów, a Ciebie prosimy o dzielenie się swoją wiedzą i posiadanymi materiałami historycznymi.
Jeśli masz dostęp do niepublikowanych źródeł, posiadasz wiedzę na temat historii i tradycji ziemi chrzanowskiej, interesujesz się życiorysami lokalnych bohaterów. Tutaj jest miejsce dla Twojej pasji. Na stronie Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej publikujemy nadsyłane artykuły. 

Napisz artykuł

Zostań darczyńcą

Jeśli posiadasz różnego rodzaju dokumenty lub przedmioty, które pokazują jak dawniej wyglądał i funkcjonował nasz region, to wypożycz je Bibliotece na czas digitalizacji. W Dziale Informacji Regionalnej pamiątki skanujemy albo fotografujemy i włączamy do CAZCH. Udostępnione materiały wracają do właściciela w nienaruszonym stanie. W ten sposób możemy dowolnie przeglądać reprodukcje, nie niszcząc oryginałów.

Jeśli Twoim zasobem jest czas, zapraszamy do współpracy, zostań wolontariuszem w bibliotece. Po przeszkoleniu możesz osobiście zobaczyć jak wygląda gromadzenie i opracowywanie materiałów archiwalnych. Dzięki twojej pomocy możemy uratować więcej informacji. Oferujemy indywidualne podejście oraz dostosowanie współpracy do twoich możliwości i czasu.

Zostań wolontariuszem

Pamiętaj

Jeśli zamierzasz wyrzucić stare fotografie, albumy, pocztówki, prosimy: zgłoś się najpierw do nas. Przyjmujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące materiałów archiwalnych i świadectw życia społecznego, którymi warto się dzielić z innymi, aby korzystały z nich także przyszłe pokolenia. Nie wyrzucaj, wcześniej zapytaj, czy kogoś to nie zainteresuje.

Scroll to Top