Fotografia przedstawia młodą parę i gości weselnych przed kościołem.

Regulice i okolice

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie otrzymała do digitalizacji 12 ksiąg z Parafii św. Wawrzyńca w Regulicach (w tym księgi metrykalne urodzin, małżeństw, zgonów i inne). Wiadomość o dostępności skanów na stanowisku Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej, które znajduje się w Czytelni, zostanie podana w osobnym poście po zakończeniu prac.

Spodziewając się, że niektórzy z Państwa będą w księgach poszukiwać informacji o swoich przodkach przypominamy, że wstępnie warto zacząć od domowego archiwum, przejrzeć fotografie, dokumenty i inne rodzinne pamiątki. W ten sposób można zebrać przydatne dane (daty, nazwiska), które pomogą zawęzić zakres badań lub wskażą ich nowe kierunki.

Wśród zdjęć przekazanych nam przez Józefa Adamczyka i Zbigniewa Tomskiego znajduje się już kilka egzemplarzy związanych z Regulicami i okolicami. Być może znajdą tutaj Państwo znajome twarze lub miejsca. Liczymy na to, że z pomocą mieszkańców powiatu uda nam się poszerzyć kolekcję dotyczącą całej gminy Alwernia. Zachęcamy do wizyty w Dziale Informacji Regionalnej przy okazji pobytu w Bibliotece Głównej lub do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Usługa digitalizacji jest bezpłatna, a wszystkie materiały po okresie wypożyczenia zostają zwrócone właścicielowi w swoim pierwotnym stanie.

2 adnotacje do “Regulice i okolice”

 1. Jarosław Łukasik

  Witam,
  Mam uwagę do zdjęcia nr 2 “para na łące…”
  Wkradł się tam błąd. Prawidłowe nazwisko brzmi SACHAJDAK nie SACHEJDAK.
  kobieta: Elżbieta SACHAJDAK z d. RYBA ur. 3.04.1913 zm. 26.12.1991
  mąż: Stanisław SACHAJDAK ur. 7.03.1910 zm. 22.12.1983
  pozdrawiam
  Jarosław Łukasik

Wiesz więcej? Pozostaw adnotację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap