Fotografia przedstawia dwie kobiety i dziewczynkę siedzące na kanapie. Po ich prawej stronie, nakryty serwetką, stoi telewizor.

Światowy Dzień Telewizji

W 1996 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 21 listopada Światowym Dniem Telewizji. Decyzję motywowano wzrastającym znaczeniem tego środka przekazu na świecie i jego rolą w procesie globalizacji. Obecnie, mimo rozmaitych innych możliwości technologicznych, telewizor pozostaje wiodącym przekaźnikiem informacji i dostarczycielem rozrywki na świecie.

Można nie lubić telewizji i można spędzać z nią całe godziny. To, co z tego wyniesiemy, zależy tylko od nas. Z pewnością nie zaszkodzi sięgnięcie po adaptację filmową ulubionej książki lub film dokumentalny w Wypożyczalni Multimediów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Poniżej zapraszamy do galerii, gdzie można zaobserwować jak odbiornik telewizyjny zaczął się pojawiać w naszych domach. Zachęcamy także do przekazywania do digitalizacji zdjęć z rodzinnych albumów – to tam zachowuje się obraz dawnego wzornictwa, wystroju wnętrz lub sposobów spędzania wolnego czasu. Wystarczy skontaktować się z Działem Informacji Regionalnej (telefon: 32 763 27 48, e-mail: regionalia@mbp.chrzanow.pl).

Wiesz więcej? Pozostaw adnotację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap