Fotografia przedstawia tablicę z czasopismami i ulotkami.

Jak książka pomaga w pracy?

Z okazji 20 edycji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, w ramach akcji wspierania księgarń i promowania czytelnictwa w regionie, zachęcamy do zadania sobie pytania: Jak książka pomaga w pracy?

Fotografia przedstawia Znak z napisem: Dom Książki. Wystawa Książki Technicznej. Z tyłu widoczne stoisko, na którym ludzie przeglądają książki.

Prezentujemy selekcję zdjęć, na których widać wystawy i kiermasze poświęcone książce technicznej, odbywające się na terenie Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce Fablok w Chrzanowie. To obrazuje, jakim zainteresowaniem cieszyła się wówczas literatura fachowa oraz jak poszukiwanym była dobrem. Fablok organizował również wiele innych zajęć dla swoich pracowników, takich jak np. kurs nauki esperanto, warsztaty fotografii, sekcja szachowa. Z pewnością opierały się one nie tylko na wiedzy prowadzących lecz także na dobrych, sprawdzonych podręcznikach. Dokształcając załogę pracodawca miał gwarancję wysokiego poziomu zakładu.

Przypominamy, że w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie obchodzi swoje 75-lecie. Najlepszym prezentem dla biblioteki będzie wypożyczenie książki. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością katalogu, w którym wyszukać można poradniki na wiele tematów. Warto zdecydować się na lekturę, która pomoże podnieść nasze kompetencje zawodowe. Nabywanie nowych umiejętności pomaga też w zdobyciu wymarzonej pracy oraz może być początkiem pasjonującego hobby. Zwolennikom e-booków przypominamy o możliwości skorzystania z kodów Legimi dostępnych w Czytelni. Poza tym mamy do czynienia z renesansem bibliotek pracowniczych. Każdy szef powinien skorzystać z możliwości zmotywowania pracowników dobrą książką, nie tylko tą fachową.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony Książka na telefon, za pośrednictwem której można wesprzeć wybraną księgarnię bez wychodzenia z domu.

Fotografie archiwalne dotyczące Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce Fablok w Chrzanowie ze zbiorów Muzeum w Chrzanowie zdigitalizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie w ramach współpracy przy Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej.

Zdjęcie główne: Biuro Główne. Dni Książki i Prasy Technicznej. Kolekcja Fabloku.

Grafika związana z jubileuszem 75 lat biblioteki

Wiesz więcej? Pozostaw adnotację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap