Dwoje ludzi siedzi przy stole, na którym leży otwarty album fotograficzny. Kobieta patrzy w obiektyw, ma na szyi korale. Mężczyzna w garniturze spogląda na zdjęcia, trzyma nadgryzione jabłko.

Podaj dalej

Uśmiechnięty chłopiec w ubranku marynarskim trzyma prawą dłoń na otwartym albumie ze zdjęciami.
Ze zbiorów Witolda Liszki.

Cieszą nas Państwa reakcje na zamieszczane na stronie www.archiwum-ziemiachrzanowska.pl treści. Mamy nadzieję, że nasze artykuły staną się przyczynkiem do wspólnego przeglądania domowych albumów. Warto się nimi podzielić i pokazać je w naszym Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej – w takim wypadku prosimy o kontakt z Działem Informacji Regionalnej.

Dzisiejsze dwa zdjęcia pochodzą z kolekcji Witolda Liszki i ukazują takie momenty pochylania się nad rodzinnymi pamiątkami.

Na tworzenie archiwów składa się także utrwalanie obrazów i opisywanie przeszłości, co ilustrujemy wyjątkami ze zbiorów Anny Hebdy i Rafała Wójcika.

Trudno przewidzieć przyszłą wartość takich zapisków, być może za jakiś czas będą one stanowić rzadkie źródło wiedzy na temat lokalnych postaci i miejsc.

Zdajemy sobie sprawę, że pomimo wielu swoich zalet, strona internetowa nie dotrze do wielu osób. Dlatego zachęcamy wszystkich użytkowników telefonów, laptopów i tabletów, aby wykorzystywali mobilność tych urządzeń i udostępniali witrynę CAZCh na swoich ekranach w ramach własnego gospodarstwa domowego. Liczymy na to, że publikowane tu fotografie będą wzbudzać wspomnienia różnych pokoleń i razem zapełnimy białe plamy na mapie chrzanowskiej historii.

Oczywiście, tego rodzaju pomoc nie powinna się ograniczać się jedynie do zamieszczanych tutaj archiwaliów, obecnie wiele osób zostaje wykluczonych cyfrowo. Apelujemy zatem o solidarność z osobami bez dostępu do Internetu i wspomaganie ich w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Zainteresowanych przekazaniem przedmiotów do digitalizacji oraz chcących spisać swoje wspomnienia związane z życiem na ziemi chrzanowskiej prosimy o kontakt. Usługa jest nieodpłatna, a darczyńca na życzenie otrzymuje cyfrowy zapis swoich materiałów.

Mężczyzna siedzi przy biurku. Za nim widoczna maszyna do pisania, segregatory, dokumenty. Na blacie leży aparat, okulary, otwarta książka.
Stefan Hebda. Udostępniła Anna Hebda.
Mężczyzna zapisuje coś przy stoliku. Na blacie postawiono popielniczkę, roślinę doniczkową - zielistkę, zdjęcie kobiety w ramce.
Ze zbiorów Rafała Wójcika.

Wiesz więcej? Pozostaw adnotację

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Copy link
Powered by Social Snap